8 685 45 770

Įspūdžiai iš "Delair UX11" bepiločio orlaivio pristatymo Tulūzoje, Prancūzijoje

Delair UX11

Prancūzų kompanija „Delair“ pristato naujausią savo kūrinį – UX11 droną aerokartografijai. Šis orlaivis naudoja 4G ryšio technologiją, gali skristi iki 59 min. įkrauta baterija. UX11 nereikia papildomo leistuvo, jis paleidžiamas ranka. Ir svarbiausia – nuotraukų kokybė, dėl kurios aerokartografavimo darbus atliksite profesionaliai ir kokybiškai. „Delair“ su UX11 sieks tapti lyderiu aerokartografijos rinkoje

Kviečiame paskaityti pirmuosius mūsų įspūdžius iš UX11 bepiločio orlaivio pristatymo Tulūzoje, Prancūzijoje.

Pakilimas ir nusileidimas

"Delair UX11" drono pakilimo ir nusileidimo procesas labai paprastas ir nereikalaujantis ypatingų gebėjimų. Bepilotis orlavis paleidžiamas viena ranka, atlikus kelis nesudėtingus judesius motorui įjungti. Nusileidimo procesas labai tikslus ir minkštas. Korpusas dėvisi minimaliai, todėl ilgai nepraras savo išvaizdos. Nusileisti naudojamas integruotas lazeris, kuris užfiksuoja žemės paviršių ir priartėjus prie jo lengvai pakelią orlaivio nosį. Kviečiame pažiūrėti UX11 paleidimo ir nusileidimo video.

Integruota aukštos raiškos vaizdo kamera

UX11 dronas - tai kamera. Kuriant šį droną pirmiausia pasirinkta kokybiška aerokartografuoti tinkama vaizdo kamera ir būtent jai kurtas dronas, kuris stabiliai skrenda, dėl to nuotraukos ypač kokybiškos. UX11 120 metrų aukštyje gali fiksuoti net 1,7 GSD nuotraukas. Su viena baterija (komplekte dvi) galima surinkti duomenis net iki 200 ha plote. Nuotraukos įrašomos RAW formatu, todėl prireikus jas galima apdoroti papildomai prieš generuojant aerofotografinę nuotrauką ar taškų masyvą.

UX11 su integruota aukštos raiškos vaizdo kamera
UX11 su integruota aukštos raiškos vaizdo kamera

Lengvas ir greitas paruošimas skrydžiui

"Delair UX11" yra surenkamas, tad telpa į nedidelį ir lengvą lagaminą. Droną nesudėtinga transportuoti automobiliu, o atvykus į vietą nusinešti rankose ar užsidėti kaip kuprinę. Dėl paprasto ir greito montavimo darbui jį paruošite vos per keletą minučių. Bepilotis orlaivis paruošiamas sujungus tik du laidus baterijai.

UX11 - Paprastas transportavime
UX11 - Paprastas transportavime
UX11 - Paprastas transportavime
UX11 - Paprastas transportavime

Misijos planavimas ir valdymas

Misijai planuoti naudojamas "Android" įrenginys, todėl tiks daugelis planšetinių kompiuterių. Programėlė leidžia ne tik greitai sukurti darbo užduoti dronui, bet ir skrendant stebėti aktualius parametrus, pasirinkti saugą didinančias funkcijas ir peržiūrėti užfiksuojamas nuotraukas bei iškart analizuoti jų kokybę.

UX11 - Misijos planavimas ir valdymas
UX11 - Misijos planavimas ir valdymas

Duomenų analizavimas ir apdorojimas

Atlikus užduotį ir surinkus duomenis užduotoje teritorijoje, "Delair" programine įranga galite įvertinti nuotraukų kokybę, jas filtruoti pagal tam tikras savybes ir paruošti tolimesniam darbui, t. y. aerofotografinei nuotraukai arba taškų masyvui generuoti.

Ryšio technologijos kokybiškam signalui ir tikslumui

UX11 droną galima valdyti radijo ryšiu arba 3G technologija. Pastaroji užtikrina stipresnį signalą esant trikdžiams.

Tikslumui ir darbo efektyvumui didinimui galima pasirinkti droną su neriboto laikotarpio PPK (angl. Post Processed Kinematic, liet. GNSS duomenų metodas). Naudodami PPK technologiją sutaupysite laiko objekte, nes reikės mažiau kontūrženklių ir mažiau laiko duomenis apdoroti biure. Taip pat bus galima užsisakyti PPK paslaugą dienai arba mėnesiui.

Plačiau apie: Delair UX11