Trimble Scan Explorer

  • Trimble Scan Explorer

Trimble siūlo greitą būdą, žingsnius, kaip išmatuotą objektą 3D skeneriu paversti trimačiu modeliu naudojant Trimble SketchUp Pro programinę įrangą. Kompanija sukūrė papildinį Trimble Scan Explorer, leidžiantį informaciją iš taškų masyvo perkelti į Trimble SketchUp Pro.

Taigi kas yra taškų masyvas ir kaip jį paversti 3D modeliu?

Taškų masyvas ir Trimble RealWorks

Naudojant 3D skenavimo prietaisus (žr. „3D skeneriai“), išgaunama tiksli 3D objektų kopija - taškų masyvas. Tai yra taškų rinkinys, kuriame kiekvienas taškas turi 3D koordinates (X,Y,Z). Taškai formuoja plokštumas, priklausomai nuo pasirinkto taškų tankumo. Kadangi vartotojų tikslas yra analizuoti nuskenuotą aplinką - gamintojas siūlo Trimble RealWorks, programinę įrangą, skirtą valdyti, apdoroti ir analizuoti tiek mažus, tiek milžiniškus duomenų rinkinius: interjero objektai, architektūros elementai, architektūriniai kompleksai, miestai, inžineriniai tinklai. Naudojant Trimble RealWorks yra galimybė atlikti matavimus, išsikelti reikiamas projekcijas, derinant su gretimomis programinėmis įrangomis – parengti tikslią objekto kopiją, 3D modelį.

Taškų masyvo perkėlimas į 3D modelį

Trimble Scan Explorer priedas leidžia sistemingai perkelti taškų masyvo informaciją į 3D modeliavimo aplinką. Informacijos perkėlimas yra įmanomas keletu būdu. Vartotojas gali pasirinkti sau patogiausią pagal savo poreikius bei turimos taškų masyvo informacijos detalumo lygį. Vienas būdų – atžymėti atskaitos taškus, kurie perkeliami į SketchUp programinės įrangos 3D darbo lauką ir naudojant pieštuką juos jungti. Kitas būdas – perkelti visas projekte esančias charakteringas linijas, kurios „SketchUp Pro“ programinės įrangos projekte tampa pagalbinėmis linijomis („Guides“) ir tokiu būdu išgaunamas objekto karkasas. Taip pat galima laipsniškai perkelti tieses ir tūrius kaip atskirus elementus, matuoti atstumus. Objektus galima perkelti galima kaip taškus, linijas ir plokštumas, tačiau galima perkelti ir kaip rastrinius vaizdus, kuriuos galite naudoti kaip trafaretą. Sinchronizavimas yra galimas tiek iš priedo į taškų masyvo analizės programinę įrangą, tiek į SketchUp Pro.

(Taškų masyvas + "RealWorks") + "SketchUp Pro" = 3D modelis

Trimble Scan Explorer ir vartotojas

Trimble Scan Explorer priedas yra nemokamas. Jį galite atsisiųsti iš Trimble SketchUp Extension bibliotekos:
extensions.sketchup.com/.../trimble-scan-explorer-extension

Kontaktinė informacija: 

Paulina Lisevičiūtė
Mob.: 8 640 63 533
sketchup@geonovus.lt

Naudojama kartu

x:0;y:0