Trimble Business Center programinės įrangos naujienos

Trimble pardavimų komanda dalyvavo Trimble Business Center naujausios versijos pristatyme - Frankfurte vykusių ,,Geospatial Power Week" mokymų metu. Ši programinė įranga skirta geodezijos, inžinerijos ir statybos projektams optimizuoti. Trimble Business Center leidžia profesionalams tvarkyti, analizuoti ir apdoroti geodezinius duomenis - tokius kaip: matavimai, nuotraukos, taškų debesys ir pan. 

Taigi kas naujo Trimble Business Center 2024.00 versijoje?

  • Galimybė automatiškai atlikti taškų masyvų registraciją bei susieti tarpusavyje atskirus taškų masyvus. Taip pat pristatytas procesas, kai susiejamas geo-orentotą taškų masyvas (paruoštas iš skenuotų Trimble SX12 robotizuotu tacheometru duomenų) su duomenimis, gautais iš 3D skenerių - Trimble X7 Trimble X9 ar Trimble X12

 

  • Automatiškai, iš taškų masyvo, išskirti sankasas bei jų ribas arba apskaičiuoti jų tūrius. Detaliau apie šį procesą pateikėme video įraše.

 

  • Naujoje versijoje ypač supaprastintas fotogrametrijos modulis „Aerial“ bei jo darbų eiga. Net pradedantis vartotojas lengvai sugeneruos orto foto ar taškų masyvą iš bepiločiais orlaiviais surinktų duomenų. Taip pat, Trimble Business Center programinė įranga papildyta nauju funkcionalumu – vertikalių orto foto vaizdų generavimui.

Pateikiame pavyzdį, kaip atrodo 3D Point Cloud (kairėje) ir 3D Mesh modelis.

 

  • Nuo šiol galima kurti taškinių, linijinių ar plotinių objektų simbolius, kurie automatiškai atvaizduojami valdiklio ekrane, pamatavus ir parinkus atitinkamą kodą. Taip pat, yra galimybė susieti šią lauke matuojamą informaciją su GKTR kodais ir eksportuoti, pagal GKTR reglamentą paruoštą, matavimų informaciją.

Pateikiame pavyzdį, kaip vizualiai atrodo Linijiniai, plotiniai ir taškiniai objektai Trimble Access programinėje įrangoje.

 

  • Skaitmeninių modelių ženklinimas iš IFC failų bei modelių palyginimas su taškų masyvu „as-built“ - tai vienas aktualiausių uždavinių šiuolaikinėje geodezijoje. Programos darbalaukyje paprasta parinkti objekto briaunas, apvalių kolonų vidurio taškus, varžtų ankeriavimo vietas ir ženklinti be papildomo pasiruošimo ofise.

 

Mokymų metu Trimble atostovai ,,OPTRON" pasidalino Pietų Afrikoje esančiu skenuotu ,,Sterkfontein'" urvo taškų masyvu, kuriame buvo atrasta net 2.3 milijono metų senumo Australopiteko fosilija.

x:0;y:0