3D skeneriai yra prietaisai, kuriantys skaitmenines trimates objektų kopijas. Paprastai tariant, tokie skeneriai ypač greitai surenka „taškų debesis“, kurie atspindi tikslų fizinių objektų dydį ir formą. Vėliau šie taškai yra paverčiami trimačiais duomenimis skaitmeniniame formate, kuriuos vėliau galima apdoroti pagal poreikius.
3D skenavimas puikiai pasitarnauja tais atvejais, kai sudėtingiems paviršiams ir formoms atvaizduoti reikia ypač didelio kiekio duomenų, o įprastiniai matavimo metodai čia tampa per sudėtingi ir eikvojantys per daug resursų. Trimatis skenavimas gali praversti ir analizuojant egzistuojančių objektus bei siekiant išsiaiškinti jų specifikacijas, komponentus, dizaino sprendimus ir t.t. Vėliau šie duomenys gali būt panaudojami naujų objektų kūrimui ar įtraukti į jau egzistuojančius prototipus.
Trimačių skenerių panaudojimo galimybės šiandien yra ypatingai plačios: nuo kokybės inspekcijos gamyboje iki statybų sektoriaus ar net medicinos srities.
Kokie 3D skenerių pranašumai?
Priešingai nei įprastose matavimo sistemose, kur reikalingas nemažas išankstinis pasiruošimas, dirbant 3D skeneriais procesas yra kur kas paprastesnis. Specialistui tiesiog reikia pastatyti trimatį skenerį tinkamoje vietoje ir matavimas gali būt pradėtas.
Be to, kadangi skenuojamas visas objekto paviršius, trimatis skeneris gali atlikti išplėstinius matavimus, tokius kaip: aukščiausi ir žemiausi paviršiaus taškai, atstumai tarp linijų, atstumai tarp apskritimų ir kt.
Žiūrint plačiau, trimatis skenavimas gali kilstelti darbų našumą į kitą lygį, nes tokiu būdu informacija tiksliai ir kokybiškai surenkama per ypač trumpą laiką. Toks darbo metodas leidžia efektyviau planuoti darbus ir greičiau priimti konkrečiais duomenimis pagrįstus sprendimus.