Trimble Scan Essentials

Trimble® Scan Essentials - papildinys į SketchUp Pro leidžiantis importuoti 3D taškų debesis

Trimble siūlo greitą būdą, žingsnius, kaip išmatuotą objektą 3D skeneriu paversti trimačiu modeliu naudojant Trimble SketchUp Pro programinę įrangą. Kompanija sukūrė papildinį Trimble Scan Essentials, leidžiantį informaciją iš taškų masyvo perkelti į Trimble SketchUp Pro.

Privalumai:

  • Ypač didelių kiekių taškų masyvų ir 3D vaizdų, surinktų su 3D skenavimo sistemomis, apdorojimas;
  • Tiesioginis taškų masyvo importas RWP, LAS/LAZ, ir E57 formatais;
  • Modeliavimas pritraukiant (angl. "snap") prie taškų masyvo arba SketchUp objekto;
  • Įvairūs taškų masyvo vizualizavimo būdai;
  • Funkcionalumas palyginti (angl. "clash detection") taškų masyvą su modeliu.

Taškų masyvas ir Trimble RealWorks

Naudojant 3D skenavimo prietaisus (žr. „3D skeneriai“), išgaunama tiksli 3D objektų kopija - taškų masyvas. Tai yra taškų rinkinys, kuriame kiekvienas taškas turi 3D koordinates (X,Y,Z). Taškai formuoja plokštumas, priklausomai nuo pasirinkto taškų tankumo. Kadangi vartotojų tikslas yra analizuoti nuskenuotą aplinką - gamintojas siūlo Trimble RealWorks, programinę įrangą, skirtą valdyti, apdoroti ir analizuoti tiek mažus, tiek milžiniškus duomenų rinkinius: interjero objektai, architektūros elementai, architektūriniai kompleksai, miestai, inžineriniai tinklai. Naudojant Trimble RealWorks yra galimybė atlikti matavimus, išsikelti reikiamas projekcijas, derinant su gretimomis programinėmis įrangomis – parengti tikslią objekto kopiją, 3D modelį.

Taškų masyvo perkėlimas į 3D modelį

Trimble Scan Essentials priedas leidžia sistemingai perkelti taškų masyvo informaciją į 3D modeliavimo aplinką. SketchUp Pro aplinkoje galėsite betarpiškai atlikti modeliavimo darbus ir paruošti galutinius brėžinius ar 3D modelius. Modelio ir 3D taškų masyvo palyginimo funkcionalumas leis įvertinti modeliavimo tikslumą ar palyginti kaip pasikeitė situacija atlikus objekto pakartotinį skenavimą.

Trimble Scan Essentials for SketchUp

Webinaras apie 3D modeliavimą su Scan Essentials

Trimble Scan Essentials priedą galite atsisiųsti iš Trimble SketchUp Extension bibliotekos: https://extensions.sketchup.com/.../trimble-scan-essentials-for-sketch-up

x:0;y:0