8 685 45 770

Trimble Business Center

 • Trimble Business Center - Universali matavimo duomenų apdorojimo programa

Trimble Business Center tai galinga matavimų apdorojimo bei brėžinių ir modelių ruošimo programinė įranga - puikus įrankis, sujungiantis matavimų ir biuro darbus į rezultatus.

Privalumai
 • Palaiko:
  • visų tipų matavimo instrumentus
  • visų gamintojų nivelyrus, tacheometrus, GNSS, BOS
  • GIS duomenų bazes / CAD formatus / IFC brėžinius / Autodesk paviršius bei projektus
  • šių duomenų geodezinį išlyginimą, kokybės kontrolę, sąveiką apdorojant tarpusavio bei fotogrametrinių, skanerių duomenų viename projekte
 • Gausu įrankių topografiniams ir kadastro planams ruošti
 • Šablonai, sutartiniai ženklai, automatizuotas braižymas
 • Sumažina poreikį mokymams ir atnaujinimams - "viskas viename"
 • Pilnai redaguojamos automatizuotos ataskaitos iš matavimo duomenų ar rezultatų
 • Profesionalus tūrių skaičiavimas, duomenys mašinų valdymo sistemoms, skaitmeninio kelio projekto redagavimas, fotogrametriniai matavimai, Scan to CAD ir dar daug daugiau...

Trimble Business Center - matavimų apdorojimo bei brėžinių ir modelių ruošimo programa

Darbas atliekamas pagal iš anksto apgalvotas ir pagal 25 metų patirtį paruoštas sekas/eigas (Workflows). Taip kontroliuojant atliekami daugiau nei 50 automatizuotų procesų. Be to, bet kuriuo momentu, reikiamą įvesti informaciją galite nesudėtingai susikurti iš kitų turimų duomenų (COGO uždaviniai, paviršių sudarymas, ...) ir vėl pratęsti tai ką darėte. Žemiau rasite bendrą informaciją apie galimybes bei naudą, išskirtines programinės įrangos sąvybes, praktinius patarimus esamiems klientams bei norintiems pradėti naudotis TBC, licencijavimo ir funkcionalumo lentelę bei žinoma galimybę nemokamai atsisiųsti naujausią Trimble Busines Center programos versiją.

Duomenų apdorojimo programinės įrangos versijos ir moduliai

Skenavimo duomenų apdorojimo Trimble Business Center programinės įrangos versijos ir moduliai

Kiekviena Trimble Business Center (TBC) versija sukurta palaikyti susijusių darbų eigos rinkinį

Base Edition
Palaiko matavimų kokybės kontrolės bei duomenų apdorojimo darbų eigas (PVZ.: ėjimų ar tinklo išlyginimas, ataskaitų ruošimas) ir L1 statinių matavimų apdorojimas.
Complete Edition
Palaiko koordinačių sistemų transformavimą, pririšimą, pilnas GNSS duomenų apdorojimas bei visi darbai susiję su paviršiais bei nuotraukomis.
Advanced Edition
Palaiko Trimble Vision ir koridorių bei kitų linijinių objektų darbų eigas.

Duomenų importas, peržiūra, ir eksportas į Trimble Access yra nelicencijuojamas (nemokamas) TBC funkcionalumas.

Papildomi moduliai

Aerial Photogrammetry Module
Palaiko darbą su Trimble bei kitų gamintojų bepiločių orlaivių sistemų (UAS) duomenimis.
Advanced Drafting Module
Palaiko skersinių 2D pjūvių, topografinių ir kitų inžinerinių planų bei žemėlapių automatizuotą sudarymą, paruošimą spausdinimui.
Data Prep Module
Paverčia Jūsų 2D rastrą ar vektorinį PDF į 3D vektorių ruošinius.
GIS Module
Sklandžiai integruoja Jūsų aukšto tikslumo matavimo duomenis iš Trimble Access į GIS duomenų bazę.
Scanning Module
Išplėstinis pažangus geodezinių tinklų išlyginimas, automatinis duomenų išgavimas ir ruošiniai iš taškų debesų (angl. point cloud).

Viskas viename - daugybė duomenų tipų vienoje programinėje aplinkoje

Trimble Business Center suteikia vartotojams galimybę efektyviai redaguoti, apdoroti ir išlyginti geo-erdvinius duomenis ir patikimai paruošti galutinius planus, brėžinius, ataskaitas ar 3D modelius.

Visų duomenų tipų erdvinių duomenų integracija viename projekte
Sumažinkite skirtingų programinių įrangų skaičių ir sumažinkite poreikį mokymams bei atnaujinimams:

 • Palaiko visų nivelyrų, tacheometrų, GNSS imtuvų, skanerių, fotonuotraukų ir bepiločių orlaivių sistemų duomenis
 • Nepastebima sensorių duomenų integracija pagal geodezininkų praktiką
 • Nuo šiol palaiko ir skirtingų gamintojų instrumentų duomenis viename projekte

Patikimumas įkvepia rezultatams
Užtikrina, jog duomenys teisingi kiekvieną kartą ir kad atitinka aukštus geodezinius standartus:

 • Pilnas lauko veiksmų atsekamumas
 • Kokybės kontrolės, apdorojimo ir išlyginimo įrankiai
 • Redaguojamos ataskaitos ir eksportas

Sukuriamų rezultatų galimybių gausa
Išpildykite savo nuo lauko darbų iki rezultato darbų eigą ir praplėskite verslo galimybes unikaliais ruošiniais:

 • Bazinio topografinio žemėlapio sukūrimas statyboms ir žemės vystymo projektams
 • Kadastro / ALTA brėžiniai ribų kartografavimui
 • Biuro darbų automatizavimas naudojant šablonus ir automatinį braižymą pagal lauke naudotus kodus
 • Atlikite nukasti / užpilti plano analizę, koridorių ir kelių projektavimą, įvairų inspektavimą ir pažangius tūrių skaičiavimus

CAD/GIS sąveika
Efektyviai apsikeiskite duomenimis ir informacija su savo klientais

 • Išgaukite "schemą" (duomenų bazės struktūrą) bei duomenis ir įrašykite į "File" ar "Enterprise" tipo geoduomenų bazes tiesiogiai
 • Integruokite duomenis į ProjectWise ir apsikeiskite projektais nužymėjimui su Bentley naudojant i-modelį
 • Apsikeiskite brėžiniais bei skaitmeninias paviršiais su Autodesk vartotojais

Ar žinojote, kad... ? (Patarimai ir gudrybės)

Patarimas #1 - Koordinačių valdymas

Šis patarimas apie tai, kaip manipuliuoti turimais duomenimis, kad atliktumėte koordinačių kontrolę, reikiamą bet kurio kito proceso metu. Koordinačių kontrolė integruota į įvairias TBC komandas ir jas atpažinti galite iš simbolio, esančia šalia duomenų laukelio (žiūrėti iliustracija).

Koordinaciu kontroles simbolis

Naudojant koordinačių kontrolę, pasirinkimui turite daug galimų komandų. Paprasčiausiai pasirinkite norimą laukelį ir bakstelkite dešinį pelės klavišą. Pamatysite išsiskleidžiant sąrašą komandų, tokių kaip - dviejų krypčių susikirtimo taško radimas, kitos sankirtų rūšys, ofsetai (atidėti lygiagrečiai/perslinkti), arkos ar apskritimo centro, tangentės (liestinės) radimas ir daugėlį kitų.

Koordinaciu kontroles komandos

Tai puikūs įrankiai skirti gauti trūkstamas koordinates ir sukurti įprastą tašką. Dviejų krypčių sankirta, krypties ir atstumo atidėjimas, ar dviejų atstumų susikirtimas paspartina eigą atliekant kadastrinių matavimų darbus, kontūrų vektorizavimą. Taip pat sankirtos, lygiagrečios linijos ir perslinkimai/atidėjimai nepamainomi ruošiant nužymėjimo taškus ar brėžinius statyboms.

Trumpai tiek ... Sėkmės matuojant!

Patarimas #2 - Sluoksnių valdymas

Šis TBC patarimas apie neišvengiamą sluoksnių kūrimą. Žemiau esančiame pavyzdyje linijos segmentas (linestring) sukurtas išilgai kelio ženklinimo dažais linijai. Atkarpos sluoksnis šiuo metu nustatytas "0" ("nulinis"). Jei norite greitai sukurti naują sluoksnį ir pakeisti objekto esamą, sekite šiais žingsniais:

Koordinaciu kontroles simbolis

Paprasčiausiai pasirinkite Layer laukelį ir paspauskite space (klaviatūros klavišą "tarpas"). Tai atidaro Layer Manager (sluoksnių valdymą) ir automatiškai sukuria naują sluoksnį, todėl iškart rašykite norimą naujo sluoksnio pavadinimą, išsirinkite spalvą, linijos tipą (style), kitas parinktis.

Koordinaciu kontroles simbolis

Trumpai tiek ... Sėkmės matuojant!

Patarimas #3 - Projekto išvalymas

Dar vienas TBC patarimas Jums. Ar Jums kada nors yra tekę praleisti valandų valandas ruošiant brėžinį ir staiga suvokti, kad dabar teks brėžinį nuo daug ko išvalyti? Rimtas išsivalymas... Project Cleanup komandos TBC suteikia Jums galimybę apsitvarkyti tuos CAD duomenų prikrautus projektus. Ši funkcija pašalina nepageidaujamą netvarką iš Jūsų TBC projekto. Tokią, kaip - nenaudojamus sluoksnius, linijų tipus, apjungia pritraukiant tas mažas linijų galų jungtis, išfiltruoja persidengiančius linijų segmentus ir suteikia dar daug kitų naudingų įrankių.

Koordinaciu kontroles simbolis

Naudokite TBC Data Prep modulį ir pasinaudokite galingo funkcionalumo Project Cleanup (projekto valymo) funkciją. Data Prep modulis suteikia papildomų funkcijų, tokių, kaip - 3D PDF importavimo ir pririšimo bei skaitmeninio vektorizavimo įrankiai (Digitizing Tools). Spauskite šią nuorodą, tai YouTube video apimantis Data Prep Module darbo eigą: Data Prep Workflow - Trimble Business Center - YouTube.

Patarimas #4 – Taškų sąrašai

Suvaldyti visus tuos matavimo duomenis gali būti nežmoniškas skausmas, jei neturite tam tinkamų įrankių. Trimble Business Center suteikia Jums įvairių matavimo duomenų valdymo, redagavimo ir kokybės patikrinimo mechanizmų. Vienas iš mūsų vartotojų mėgstamiausių yra įvairios duomenų lentelės / sąrašai.  Šie duomenų sąrašai gali būti pasiekiami „Home“ skirtuke TBC įrankių juostoje (žiūrėti iliustraciją žemiau).

Įrankių juostos parinktys

Project Settings (projekto nustatymai gali būti naudojami parodyti ar paslėpti (show/hide) kokia informacija rodoma kiekvienam sąrašo tipui (žiūrėti iliustraciją žemiau).

Projekto nustatymų mygtukas Projekto nustatymų langas

TBC yra šeši duomenų lentelių tipai: Points (taškų sąrašas), Occupation (statinių GNSS stebėjimų), Optical (tacheometro), Photo Point (fotogrametrinių taškų), Vector (RTK GNSS vektorių) ir Feature (atributų kodavimo duomenų lentelės).  Kaip kiekvienas iš šių tipų gali būti naudingas man, vartotojui? Žemiau aprašomas taškų sąrašo tipas (Point Spreadsheet).

Taškų sąrašas (Points Spreadsheet)

Naudingas peržiūrėti taškų duomenis susijusius su masteliu, atributiniais kodais ir kita papildoma informacija. Patarimas: Duomenys iš šių lentelių gali būti kopijuojami ir įklijuojami į kitus dokumentus, pavyzdžiui excel skaičiuoklės failus, tolimesniam naudojimui.  Sudėtinguose projektuose populiaru naudoti lenteles, kuriose atvaizduojami taškų su susijusiais masteliais (projekcijos, aukščio ir kombinuotu masteliu) duomenys.

Duomenų lentelė: taškų sąrašas

Pradėkite išnaudoti taškų sąrašų galimybes TBC ir reguliariai apsilankykite šiame tinklalapyje, čia rasite aprašytus kitus TBC duomenų lentelių tipus bei kitus naujus patarimus.

Sėkmės matuojant!

Duomenų importas, peržiūra, ir eksportas į Trimble Access yra nelicencijuojamas (nemokamas) TBC funkcionalumas.

Funkcionalumo licenzijavimo matrica

Funkcijos Base Edition Complete Edition Advanced Edition Aerial Photo Module Advanced Drafting Module Data Prep Module GIS Module Scanning Module
Data Import X X X X        
Data Viewing X X X X        
L1 GNSS Baseline Processing X X X X        
Optical Data Processing X X X X        
Network Adjustment X X X X        
Advanced Reporting X X X X        
Feature Definition Management X X X X        
CAD and COGO Tools X X X X        
Advanced Data Management Tools X X X X        
Coordinate System Management Tools X X X X        
Local Site Settings X X X X        
Integrated Access to Internet Services (Access Services, TCC, PP) X X X X        
3D Data Visualization X X X X        
Automated Feature Code Processing X X X X        
SketchUp Compatibility X X X X        
Google Earth Tools X X X X        
Data Export X X X X        
Full GNSS Baseline Processing   X X X        
Traverse Adjustment   X X X        
Site Calibration Tools   X X X        
Automated Labeling   X X X        
Surface Tools   X X X        
Contouring Tools   X X X        
Cut/Fill Maps   X X X        
Advanced Volume Calculations   X X X        
Work with Blocks   X X X X      
Labeling Tools   X X X        
Image Georeferencing Tools   X X X        
Panorama Processing and Image Deliverables   X X X        
Point Cloud Management Tools   X X X        
Integrated Access to Trimble RTX GNSS Post-Processing Service   X X X        
3D Data Drive-Through   X X X        
Corridor Design Tools     X          
Terrestrial Photogrammetry Tools     X          
Point Clouds from Trimble Vision     X          
Automated Object Creation from CAD Designs     X          
Automated Dimensioning     X          
Automated Point Creation at Intervals     X          
Merge Survey Projects     X          
Superelevation Diagrams     X          
Advanced Cross-Section Tools     X          
Automated Tie Point Adjustment       X        
Adjustment with Ground Control       X        
Orthomosaics Generation from Aerial Data       X        
Point Cloud Generation       X        
Manual Ground Point Measurements       X        
Automated Ground Extractions       X        
Point Cloud Sampling Tools       X        
Create 3D PDF       X X      
Create Plan sets         X      
Work with Sheet Sets         X      
Automated Cross-Section Plotting         X      
Custom Sheet Plotting         X      
Work with DynaViews         X      
Line and Curve Tables         X      
Scale Bar Management         X      
Create Leader Lines         X      
Plan Grid Manager         X      
Create Projection Planes         X      
Cutting Plane View         X      
Project Cleanup           X    
Standardize Layers           X    
Import Raster and Vector PDF Data           X    
Georeference Vector PDF Data           X    
Elevate Contours Tools           X    
Elevate Points, Lines, and Pads           X    
Digitize Pads, Linestrings, and Contours           X    
Establish a GIS Data Source Connection             X  
Download a GIS Schema and Create an FXL File             X  
Upload Processed Features to a GIS Data Source             X  
Import/Export File Geodatabases             X  
Point Cloud Registration               X
Georefereencing Point CLouds               X
Point Cloud Sampling               X
Ground Extraction/Automatic Classification               X
Create Scan Stations               X
Create Projection Planes               X
Cutting Plane View               X

Programinę įrangą galite atsisiųsti užpildę anketą Trimble puslapyje


Trimble Busines Center bendruomeninė diskusijų erdvė internete: TBC tag : Trimble Community
Kontaktinė informacija: 

Ignas Daugėla
Mob.: 8 650 84 816
ignas@geonovus.lt