Trimble eCognition

 • Trimble eCognition Essentials
 • Trimble eCognition Suite

Trimble eCognition

eCognition Essentials - "viskas viename" programinės įrangos sprendimas, kuris suteikia galimybę naudotojams, nepriklausomai nuo jų įgūdžių, paruošti aukštos kokybės rezultatus vektoriniu GIS formatu iš aerofotografinių vaizdų.

eCognition Suite - tai eCognition Developer paremtas PĮ rinkinys, įgalinantis teoriškai begalinį skaičių automatinės analizės ar vektorizavimo būdų bei palaikantis GIS duomenų, ataskaitų generavimą, integruotą serverių užduočių bei Jūsų uždaviniui supaprastintos specializuotos grafinės sąsajos palaikymą. Plačiau apie tai žemiau arba telefonu.

Vaizdų analizės programinė įranga

Trimble eCognition duomenų suliejimas

eCognition Essentials - pakeiskite vaizdo duomenis į geoerdvinę informaciją
eCognition Essentials - pakeiskite vaizdo duomenis į geoerdvinę informaciją

eCognition Essentials

Savybės ir privalumai

 • Intuityvi vartotojo sąsaja valdanti Trimble® eCognition® vaizdų apdorojimo variklį;
 • Lengvai atliekami žemės kartografavimo darbai ir aerofotografinių vaizdų;
 • Darbo sekų vedliai efektyviam vaizdų transformavimui į intelektualius duomenis;
 • Analizuojami įvairių formatų rastriniai bei vektoriniai duomenys;
 • Rezultatai eksportuojami aukštos kokybės GIS formatu;
 • Tiesioginė prieiga prie duomenų iš Trimble® InSphere™ duomenų prekyvietės.

Akcentai

Išbaigtas vaizdų analizės programinės įrangos sprendimas

Trimble eCognition Essentials siūlo vartotojams pilną rinkinį įrankių bei darbo sekų skirtą vaizdų klasifikavimui, kuris atliekamas naudojant veiksmingą Trimble eCognition vaizdų apdorojimo variklį.

Blokais pateikti veiksmų etapai vartotojams leidžia greitai suformuoti analizei skirtas klasifikavimo taisykles pagal SVM (Support Vector Machine) ir KNN (K-nearest neighbor) metodus, bei paruošti rezultatus eksportavimui GIS formatu (SHP/FileGDB).

Intuityvi grafinė vartotojo sąsaja

Specialistams, kurie nėra specialiai apmokyti objektais grįstai analizei, puiki galimybė pradėti naudoti Trimble eCognition Esentials paketą, kuris siūlo lengvą naudoti, intuityvią grafinę vartotojo sąsają. Greitai pasiekiami ir patogiai išdėstyti automatinio segmentavimo bei klasifikavimo įrankiai, darbų sekos programinę įrangą daro itin lengvai valdoma užtikrinant kuo produktyvesnį darbą bei kokybišką rezultatą.

Analizės darbo sekų vadovas

Trimble eCognition Essentials leidžia vartotojui visą dėmesį sutelkti į siekiamą rezultatą. Bet kuriame duomenų apdorojimo etape vartotojai mato tik specifinę, konkrečiam etapui skirtą informaciją bei įrankius. Analizės komponentų seka taip pat apibrėžta iš anksto. Darbo eigos žingsniai paruošiami pagal apdorojamo vaizdo parametrus naudojant paprastus slankiklius ar mygtukus reikšmėms parinkti.

Produktyvumą didinančios automatizuotos funkcijos

Vartotojai minimaliomis sąnaudomis gali pasiekti profesionalius rezultatus dėka esamų automatizuotų vaizdų analizės funkcijų. Tai apima vaizdų segmentavimą ar pavyzdžiais grįstą klasifikaciją, kartu su interaktyvių įrankių rinkiniu kokybės kontrolei. Distancinių tyrimų specialistai bei GIS analitikai gali lengvai išgauti reikiamą vertingą informaciją be poreikio kas kart nustatyti reikiamas taisykles. Tai leidžia visą laiką skirti rezultatų interpretacijai ir sprendimų priėmimui.

Panaudojimo atvejų įvairovė

Greitai ir efektyviai susitvarkysite su įvairiais naudojimo atvejais, įskaitant miškų vertinimą ir jų monitoringą bei reikiamas ataskaitas. Vartotojai taip pat gali lengvai atlikti žemės ūkio pajamingumo vertinimą bei žemės paviršiaus kartografavimą degradacijos įvertinimui.

Prisijunkite prie InSphere duomenų prekyvietės

Su Trimble In Sphere duomenų prekyvietės moduliu eCognition Essentials programoje galite lengvai pasiekti aerovaizdus vaizdus ir generuoti rezultatus nedelsiant. Platforma nuolat plečiama bei šiuo metu prieinami sekantys duomenų rinkiniai:

Landsat 8 palydovo duomenys su tūkstančiais žemės paviršiaus vaizdų, kurie iškart automatiškai gali būti pridėti į eCognition nemokamai.

Kaip veikia eCognition?

Trimble eCognition Essential siūlo lengvai naudojamą, viską ko reikia turintį sprendimą norint atlikti profesionalų vaizdų analizę su esamu 4 žingsnių apdorojimo seka.

Kaip veikia eCognition
1. Įkelkite duomenis
Darbą pradėkite iškarto vienu mygtuko paspaudimu sukurdami naują projektą bei įkeldami pradinius įvairių formatų geoerdvinius duomenis, įskaitant Rastrus (TIF, IMG, JP2) ir Vektorius (SHP, FileGDB).
2. Sukurkite ir klasifikuokite objektus
Pasitelkiant patentuotą Trimble vaizdų apdorojimo variklį, eCognition Essentials vartotojams leidžia kurti objektus pagrįstus spektriniu arba erdviniu panašumo apibrėžimu, vykdoma po objektų klasifikacijos, pagal iš anksto numatytus ar vartotojo nurodytus parametrus
3. Redaguokite rezultatus
Vartotojai turi galimybę peržiūrėti rezultatus ir esant poreikiui modifikuoti segmentavimo bei klasifikavimo taisykles be butinybės pradėti viską iš naujo. Rezultatai iš karto yra paruošti tikslumo įvertinimui, pagal į naudojimo atvejus orientuotas statistines reikšmes.
4. Eksportuokite rezultatus
Užbaikite intuityvų, lengvai atliekamą Trimble eCognition Essentials vaizdų apdorojimo seką išeksportuodami GIS formato rezultatus pagal galutinį klasifikavimą.

Trimble eCognition Developer algoritmo kūrimas

eCognition Developer (El. linijų teritorijos augmenijos analizės pavyzdys)

Medžiaga

 1. Rastrai
  • RGB
  • Nir
  • DSM
  • DTM
 2. Vektoriai
  • Elektros linijos (ašinė)

Eiga

 1. Sukuriamas dominantis regionas atidedant tam tikrą atstumą nuo ašies
 2. Regione išanalizuojami vaizdai – segmentuojama į vaizdinius objektus
 3. Iš objektai atskiriami esantys virš žemės paviršiaus
 4. Iš jų atskiriami nenatūralūs (pvz. pastatai)
 5. Lieka augmenija ir ji suskirstoma pagal aukštį nuo žemės paviršiaus
 6. Išskiriamos „kritinės“ vietos automatiškai vektorizuojant . Tai atliekama pagal užsiduotus parametrus:
  1. Horizontalus atstumas nuo elektros linijos (vektoriaus).
   PVZ.: (v1) <2 metrai (v2) <1 metrai (v3) <3 metrai
  2. Vertikalus atstumas nuo elektros linijos (vektoriaus).
   PVZ.: (v1) <10 metrų (v2) <8 metrai (v3) <2 metrai

Rezultatas

Eksportuoti galima

 1. kaip teminius žemėlapius (rastrai)
 2. poligonus CAD sistemai (per SHP / GDB)
 3. GIS duomenų bazei paruoštus SHP / GDB failus su atributika
 4. sugeneruoti statistikos lenteles Word‘ui ‚ Excel‘iui (kiek kritinių vietų, koks jų plotas ar santykis su bendru plotu ir t.t.)

Galimybės

 1. Teorinės galimybės beribės, tai yra galima redaguoti analizės algoritmą pagal poreikį ar kitus pradinius duomenis, automatiškai vektorizuoti, analizuoti, palyginti laike ar su kita medžiaga.
 2. Yra galimybė automatiškai išskirstyti darbą serveriams (eCognition Server).
 3. Yra alternatyvi ženkliai lengviau ir greičiau valdoma versija (eCognition Essentials) su reikalingiausiais įrankiais – baigtinis sąrašas įrankių.
  Pastaba: Keičiantis pradinei medžiagai yra tikimybė, jog tas pats algoritmas nesuveiks tiksliai, todėl gali tekti paredaguoti parametrus – „kalibruoti“.
 4. Yra galimybė paruošti alternatyvią specializuotą versiją – instaliacinį failą. Tokiu atveju adaptavus algoritmą pagal poreikius pritaikoma labai lengva vartotojo sąsaja specialistams konkrečiai užduočiai su galimybe kalibruoti algoritmą vis naujai medžiagai (nereikalauja analizės žinių, dėl specializavimo užduočiai greita mokymosi kreivė) (eCognition Architect).

x:0;y:0